20 травня 2012 року, неділя, 23:46
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
Прогноз погоди
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 2109
візитів сьогодні: 41
візитів всього: 27886
 
УВАГА: ставки єдиного податку на 2012 рік

 

 

УКРАЇНА

КАГАРЛИЦЬКА МІСЬКА РАДА

ІХ сесія VІ скликання)

РІШЕННЯ

Про встановлення ставок єдиного податку на 2012 рік

 

Розглянувши лист Кагарлицької об’єднаної державної податкової інспекції від 08.12.2011 року, керуючись Податковим кодексом України, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності», згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада В И Р І Ш И Л А:


1. Встановити на 2012 рік на території Кагарлицької міської ради ставки єдиного податку для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, а саме:

першій групі в розмірі 10 %  мінімальної заробітної плати;

другій групі в розмірі 20 %  мінімальної заробітної плати;

третій групі 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

2. Затвердити Положення про єдиний податок (Додаток № 1).

3. Забезпечити оприлюднення рішення та надати копію до Кагарлицької ОДПІ.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на планово-бюджетну комісію.

Міський голова                                             О.О. Панюта

м. Кагарлик
№ 144-XІХ-VI
від 29 грудня 2011 року 

Додаток №1

ПОЛОЖЕННЯ

про єдиний податок

Загальні положення

Єдиний податок є місцевим податком і впроваджується на підставі пункту 24 частини 1статті 26  Закону України «Про місцеве самоврядування», відповідно до глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу ХІV Податкового кодексу України.

 

  1. Платники податку
  2. Платниками єдиного податку у місті Кагарлику  є суб'єкти малого підприємництва – фізичні та юридичні особи з податковою адресою у межах міста Кагарлика Київської області, які відповідають вимогам спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності  і які при цьому  у порядку, визначеному статтею 298-299 Податкового кодексу України, самостійно обрали такий спосіб оподаткування доходів та отримали свідоцтва платника єдиного податку.
  3. Платники єдиного податку поділяються на такі групи:

1) перша група -фізичні особи -підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень;

2) друга група -фізичні особи -підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу,  оренди  та  оцінювання  нерухомого  майна. Такі фізичні особи -підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи;

Вичерпний перелік видів послуг, які розуміються як побутові послуги населенню, що надаються першою та другою групами платників єдиного податку,визначений пунктом 291.7 статті 291 Податкового кодексу України.

3) третя група -фізичні особи -підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень;

4) четверта група -юридичні особи -суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- середньооблікова  кількість працівників не перевищує 50 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

  1. Загальна кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку -фізичною особою, а також середньооблікова кількість працівників юридичних осіб обраховується відповідно до підпункту 291.4.1 пункту 291.4 статті 291Податкового Кодексу України.
  2. Порядок визначення доходу для  цілей оподаткування єдиним податком, а також для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування, склад цих доходів визначається статтею 292 Податкового кодексу України.
  3. Обмеження на право обрання спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності окремими категоріями суб’єктів підприємницької діяльності встановлюються пунктом 291.5 статті 291 Податкового Кодексу України.

 

  1. Ставки та порядок обчислення податку
  2. Для першої групи платників  встановлюються ставки єдиного податку у розмірі 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць.

Ставки єдиного податку для другої групи платників встановлюються у  розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць.

  1. Для третьоїта четвертої груп платників єдиного податку встановлюється відсотковаставка єдиногоподатку в розмірі:

1) 3 відсотки доходу -у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;

2) 5 відсотків доходу -у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

  1. Ставка єдиногоподаткувстановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15 відсотків:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 2.2 цього Положення;

2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;

4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.       

  1. Ставки єдиного податку для платників четвертої групи встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 3.2 цього розділу Положення:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 4 пункту 2.2 цього Положення;

2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;

3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.   

  1. У разі здійсненняплатниками єдиного податку першої та другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
  2. У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку.
  3. Особливості застосування ставок, встановленихпунктами  3.2-3.4  цьогорозділу, передбачені пунктом 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.

 

  1. Податковий (звітний) період
  2. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої групи є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої -четвертої груп є календарний квартал.

  1. Особливості визначення початку та закінчення податкового періоду у різних випадках  передбачені пунктами 294.2–294.7 статті 294 Податкового кодексу України. 

 

  1. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку
  2. Платники єдиного податку першої та другоїгруп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

У разі якщо міська приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України.

  1. Платники єдиного податку третьої та четвертої груп сплачують єдиний податок протягом десяти календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
  2. Платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
  3. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом десяти календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
  4. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу державної податкової служби подано заявущодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

 

  1. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку
  2. Платники єдиного податку першої та другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України.

  1. Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Міністерством фінансів України.
  2. Платники єдиного податку четвертої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пункту 44.2 статті 44 Податкового кодексу України.
  3. Платники єдиного податку першої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду. Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 2.2 цього Положення, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.

Платники єдиного податку першої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 2.2 цього Положення, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.

  1. Платники єдиного податку другої -четвертої груп подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
  2. Форма  податкової декларації платника єдиного податку, визначених пунктами 6.4 і 6.5 цього розділу, встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України.
  3. Порядок складення декларації визначений пунктами 296.2,  296.4–296.7 статті 296 Податкового кодексу України.
  4. Платники єдиного податку першої -третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

 

  1. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку
  2.  Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

1) податку на прибуток підприємств;

2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з цією главою;

3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу України;

4) земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності;

5) збору за провадженнядеяких видів підприємницької діяльності;

6) збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

  1. Нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж зазначені у пункті 7  цього розділу, здійснюються платниками єдиного податку в порядку та розмірах, встановлених Податковим кодексом України.
  2. Платник єдиного податку виконує передбачені Податковим кодексом України функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

Відповідальність платника єдиного податку

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Аналіз
регуляторного впливу проекту рішення сесії міської ради «Про встановлення ставок єдиного податку на 2012рік».

 

Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати


1. Опис проблеми:
Єдиний податок з фізичних осіб – підприємців - одне із джерел наповнення дохідної частини міського бюджету, яка направляється насамперед на фінансування бюджетної сфери та соціальних програм.
Важливість проблеми полягає в тому, що від рівня ставок єдиного податку залежить розвиток підприємництва в місті і показники наповнення міського бюджету.
Ставки єдиного податку враховують доходи , отримані суб’єктами господарської діяльності з кожного виду діяльності.

 

2. Визначення цілі регулювання
Проект рішення “ Про встановлення ставок єдиного податку на 2012рік» .
розроблено з ціллю:
- виконання Закону України « Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощеної системи оподаткування , обліку та звітності»;
- оптимізація ставок єдиного податку в місті, що дозволить усунути існуючі недоліки та проблеми з цього питання, збалансувати інтереси суб’єктів господарської діяльності, населення, органів влади;
- отримання додаткового обсягу надходжень до міського бюджету.


3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення поставлених цілей

Альтернативи не має.

 

4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв'язання проблеми
- детально регламентовані розміри ставок єдиного податку для конкретних видів діяльності відповідно до визначених груп;

 

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Вплив зовнішніх факторів на дію регуляторного акта
Прийняття вищезазначеного рішення міської ради надає можливість отримати додаткові надходження до міського бюджету.
На досягнення цілей у разі прийняття цього рішення можуть вплинути такі негативні зовнішні фактори, як:
- неплатежі суб’єктів підприємницької діяльності;
- зменшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування.
Позитивним чинником може бути розвиток прогресивних сучасних технологій, зокрема у галузі сільського господарства, які сприятимуть підвищенню ефективності виробництва, та покращенню підприємницького середовище в цілому.

 

6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта
Внаслідок затвердження регулювання в перспективі планується збільшення кількості СПД, а отже і надходжень до місцевого бюджету від оплати податкових зобов'язань.


7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта
Строк дії запропонованого регуляторного акту необмежений, із можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.


8. Визначення показників результативності регуляторного акта
Результативність регуляторного акта полягає у:
- збільшенні кількості зареєстрованих СПД, що сплачують єдиний податок.
- збільшенні кількості найманих працівників, за рахунок розвитку підприємницького середовища;
- збільшення надходжень до міського бюджету;
Розраховуючи базове значення надходження від сплати єдиного податку до міського бюджету використовувались дані за 9 місяців 2011року.


9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта
Базове відстеження результативності здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта. Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набуття чинності регуляторним актом.
З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі АРВ, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним методом.
У рамках статистичного методу буде проведено аналіз офіційної статистичної інформації щодо кількості зареєстрованих СПД, які сплачують єдиний податок, надходження від їх діяльності до місцевого бюджету, та кількість найманих працівників.

 
архів Анонси подій

23 травня 2012 року з 14.00 до 15.00 відбудеться прямий телефонний зв'язок громадян із Кагарлицьким міським головою Панютою Олександром Олексійовичем.

 Прямий телефонний зв`язок  здійснюється за номером 6-09-81.

Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
архів Опитування
Двомісячник із благоустрою Кагарлика завершився. Ваше ставлення до його проведення:
Благоустрій – постійний процес. А порушникам – сувора кара.
39 (97.5 %)
Двомісячники потрібні як разові акції
1 (2.5 %)
Не треба ніяких суботників, двомісячників. Хай буде, як буде.
0 (0 %)
Офіційні сайти